Akcesoria do przewijania – istotne w pielęgnacji dziecka

Przewijanie dzieci to proces konieczny, jednak taki, który nie należy do najprzyjemniejszych i najprostszych. Konieczne jest bowiem wykonanie kilku czynności w krótkim czasie, jednoczesna kontrola dziecka i pielęgnacja. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie produkty, które sprawią, że samo przewijanie będzie trwało krócej, a same czynności pielęgnacyjne będą skuteczne i przyjemne dla dziecka.

W co powinniśmy się zaopatrzyć?

Zacznijmy od podstaw czyli odpowiedniego miejsca do przewijania. Najlepsze są przewijaki lub po prostu płaska powierzchnia, na której możemy położyć specjalną matę. Dzięki temu mamy pewność, że powierzchnia jest zabezpieczona, a przede wszystkim bezpieczne jest dziecko.

Podczas przewijania warto mieć pod ręką chusteczki nawilżane, które pozwolą dokładnie umyć skórę dziecka, nawilżyć ją i przygotować do założenia pieluszki. Aby zapobiegać odparzeniom konieczne jest również zastosowanie delikatnej zasypki na miejsca potencjalnie zagrożone. Tak przygotowana skóra jest gotowa do ubrania w pieluchę jednorazową, wielorazową czy ubranko.

Pieluchy czy pampersy – wygoda, ekologia czy oszczędność?

Akcesoria do przewijania to jednak przede wszystkim ochrona dziecka, a tu konieczne jest zastosowanie pieluch, pieluchomajtek czy pampersów, czyli produktów jednorazowych. Wiele zależy od samego dziecka, ale przede wszystkim od decyzji rodziców, dla których wybór określonego produktu będzie się wiązał z określonymi obowiązkami.

Wybierając pieluchy jednorazowe, decydujemy się na najłatwiejsze rozwiązanie – pieluchę wystarczy zdjąć i wyrzucić, a jedyne o czym musimy pamiętać to jej regularna wymiana i spory zapas. Jak już jednak wiemy, nie jest to wybór ekologiczny i naturalny, a to właśnie względy ekologiczne stają się coraz ważniejsze. Nie jest to również wybór najtańszy. Jeśli jednak stawiamy na wygodę, warto skorzystać z tych produktów, np. podczas podróży.

Pieluchy wielorazowe z kolei to akcesoria do przewijania wymagające nieco więcej pracy. Konieczne jest ich pranie, suszenie i posiadanie co najmniej dwóch zamiennych kompletów. Nie mylmy ich jednak z pieluchami tetrowymi, popularnymi jeszcze kilka dekad temu – to produkty nowoczesne, ekologiczne i mogą służyć dziecku naprawdę długo. Warto je stosować chociażby zamiennie z pieluszkami jednorazowymi, czyli popularnymi pampersami.