Jaki laptop dla gracza wybrać?

Jaki laptop dla gracza wybrać, aby w pełni wykorzystać możliwości jakie dają producenci współczesnych gier? Marki takie jak Asus, Lenovo czy Dell prześcigają się w wypuszczaniu na rynek nowych modeli notebooków, zachwalając je jako idealne do gier komputerowych. Tego typu laptopy ze względu na coraz większe wymagania, m.in. związane z doskonałą grafiką gier komputerowych, muszą cechować się dobrymi komponentami i wysokimi parametrami. Co bardzo ważne, dobry laptop, na którym z powodzeniem możemy grać w większość znanych tytułów nie musi kosztować 5 czy 7 tysięcy złotych, jak często próbuje się ludziom wmówić. Dziś przedstawimy dwie propozycje laptopów ze średniej półki cenowej o bardzo dobrych parametrach pod kątem gier komputerowych. Miłej lektury!

  1. ASUS TUF Gaming FX505DT-BQ051 15,6″
  2. Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6″
  3. Podsumowanie

Przetestujmy 2 modele laptopów do gier komputerowych od uznanych producentów – ASUS oraz Lenovo i przekonajmy się, który z nich stanowił będzie lepszy wybór!

ASUS TUF FX505DT-BQ051 15,6″

W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się laptopowi ASUS TUF Gaming FX505DT-BQ051 15,6″ który posiada procesor AMD Ryzen 5 3550H o 4 rdzeniach, 8 GB pamięci RAM DDR4, kartę graficzną o pamięci własnej 4 GB,  szybki dysk twardy SDD 512 GB oraz zintegrowaną kartę muzyczną. Laptop posiada matową matrycę ledową z systemem IPS, dzięki czemu bardzo dobrze odzwierciedla kolory – ma to duże znaczenie w kontekście gier komputerowych. Laptop dysponuje baterią/akumulatorem 48 Wh i waży 2,3 kg. Jego cena w sklepach internetowych oscyluje w okolicach 3000 zł, jest to zatem świetny wybór na profesjonalny laptop dla graczy bez wydawania kwot rzędu 5 czy 7 tysięcy złotych. Laptop Asus z powodzeniem spełnia wymagania sprzętowe zdecydowanej większości producentów gier komputerowych.

Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6″

Kolejny laptop, który warto wziąć pod uwagę jeśli chcemy kupić sprzęt do gier komputerowych to Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6″ który posiada takie parametry jak: procesor Intel® Core™ i5 9gen 9300HF z 4 rdzeniami, 8 GB pamięci RAM DDR4, kartę graficzną o pamięci własnej 6 GB, szybki dysk twardy SSD o pojemności 512 GB oraz zintegrowaną kartę muzyczną. Ekran posiada matrycę matową LED z systemem WVA – odpowiednik IPS. Pojemność baterii/akumulatora to 57 Wh. Laptop waży 2,3 kg. Na uwagę zasługuje podświetlana klawiatura. Laptop kosztuje w granicach 3700 zł i można stwierdzić z całą pewnością, że jest warty swojej ceny jeśli zależy nam na dobrej jakości obrazu i braku zacinania podczas korzystania z gier komputerowych.

Podsumowanie

Pod lupę wzięliśmy dwa laptopy renomowanych marek: Asus oraz Lenovo. Który z nich jest lepszy do gier? Oba dysponują zbliżonymi parametrami oraz zbliżoną ceną. Laptop Lenovo jest co prawda o 700 zł droższy, ale też oferuje nieco wiecej w zamian. Należy zwrócić tutaj uwagę na większą pamięć podręczną karty graficznej (6 GB zamiast 4 GB) co ma znaczenie w przypadku gier komputerowych. Oba modele dysponują podobną matrycą wyświetlacza, pamięcią RAM, dyskiem twardym. Różnica jest w procesorze. Asus posiada bardzo dobry procesor AMD Ryzen 5, natomiast Lenovo nieco lepszy Intel Core i5, więc jeśli budżet nam na to pozwala, to możemy wybrać sprzęt Lenovo o lepszych parametrach. Laptop marki Asus będzie jednak również świetnym wyborem. Więcej laptopów dla graczy znajdziesz m.in. tutaj: https://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki,d10,typ!laptop-dla-graczy.bhtml Życzymy dobrego wyboru i wielu przyjemnych wieczorów spędzonych na grze.