Czy dezynfekcja domu i mieszkania chroni przed chorobami?

W ostatnich miesiącach dezynfekowanie rąk weszło nam w nawyk. W ten sposób możemy znacznie zminimalizować ryzyko zakażenia się groźnym Covid-19. A co z domem lub mieszkaniem? Czy dezynfekcja pomieszczeń, w których mieszkamy, ma sens? Zapraszamy do czytania!

Zarazki w kuchni, jak z nimi walczyć?

Kuchnia jest miejscem w domu, z którego korzystamy regularnie i często. Przygotowywanie posiłków, przechowywanie jedzenia, zmywanie: to czynności, które każdego dnia sprzyjają rozwojowi zarazków. Drobnoustroje potrafią mieć bardzo szkodliwy wpływ na nasze zdrowie, dlatego o czystość i higienę w kuchni należy szczególnie dbać. Jak? Warto stosować środki do dezynfekcji. Regularne sprzątanie to konieczność, ale zarazki mają to do siebie, że potrafią się odnaleźć w różnych warunkach. Z tego względu:

  • Regularnie pozbywamy się resztek jedzenia, które nie nadają się już do spożycia.

  • Dokładnie myjemy naczynia w ciepłej wodzie, najlepiej od razu po posiłku.

  • Zarówno przed jak i po przygotowaniu jedzenia, blaty warto zdezynfekować, by pozbyć się bakterii przyniesionych z półproduktami ze sklepu.

Warzywa, owoce, mięso: nie bez powodu mówi się o konieczności ich dokładnego mycia. A blat, deska do krojenia, noże? One również mają styczność z żywnością, która przenosi na nie zarazki. To dlatego samo wyparzanie i mycie żywności nie wystarczy.

Czym sprzątać w domu?

Jeśli zależy nam na własnym zdrowiu i komforcie, ważna jest odpowiednia chemia do sprzątania. Musi być zarazem bezpieczna dla nas, jak i skuteczna w czyszczeniu. Podstawowe wyposażenie w środki czyszczące powinno zawierać: płyn do podłóg, płyn do naczyń, piankę lub płyn do mycia szyb i luster oraz specjalny płyn do mycia i dezynfekowania łazienki. Warto również wyposażyć się w specjalne mokre chusteczki do wycierania kurzu, ponieważ są skuteczne i wygodne. W dodatku zapobiegają unoszeniu się cząsteczek kurzu i roztoczy w powietrzu.

Jakie korzyści niesie ze sobą dbanie o czystość w domu?

Przechodzimy do najlepszej części wpisu, czyli co nam daje regularne dbanie o czystość w domu? Czyste mieszkanie jest na pewno przyjemniejsze, a nam w uporządkowanym domu żyje się wygodniej. To jednak nie wszystko. Regularne sprzątanie i dezynfekcja sprawiają, że dom staje się nieprzyjaznym środowiskiem dla wszelkiego rodzaju zarazków, stając się jeszcze lepszym miejscem dla nas.

Czysty dom docenią zwłaszcza alergicy, którzy mogą bardzo cierpieć z powodu unoszących się w powietrzu roztoczy. Z kolei pleśń wzmacnia podatność na alergie i sprzyja zachorowaniom. Warto, by nie dopuścić do rozwoju pleśni i grzybów w domu. Brak pleśni, kurzu i roztoczy docenią również astmatycy. Przy tej okazji warto wspomnieć o tym, jak istotne jest wietrzenie pomieszczeń w domu.

Trzeba przyznać, że zakup kilku środków czyszczących i regularne sprzątanie to niska cena za zdrowie. Jeśli szukacie dobrej jakości produktów w dobrej cenie, możecie zajrzeć na stronę https://calde.pl. Na stronie znajdziecie szeroki wybór różnego rodzaju chemii do bezpiecznego czyszczenia domów i mieszkań.