Jak usunąć konto Google z telefonu?

Google to amerykańska firma IT założona w 1998 roku. Według jej założycieli naczelną misją firmy jest skatalogowanie wszystkich informacji oraz umożliwienie wszystkim z korzystania z tych danych. Światowe zasoby informacyjne mają zalegać na wirtualnych googlowskich półkach czy w szufladach, pozostając w pełnej gotowości i dyspozycyjności, gdy w dowolnym miejscu na ziemi ktoś będzie takiej informacji potrzebował. Czasem jednak użytkownicy nie są z usług Google zadowoleni i wówczas szukają sposobu jak usunąć konto Google z telefonu czy komputera.

Zanim klikniesz: usuń konto

Decyzję o usunięciu konta warto przemyśleć. Google to gigant jeśli chodzi o zakres usług, jakie dla nas świadczy. Usuwając konto Google z naszego telefonu decydujemy się na utratę wszystkich kontaktów, dokumentów, zdjęć, dostępu do poczty gmail. Wraz w wykasowaniem Google utracimy możliwość pobierania i aktualizowania aplikacji w Google Play. Będziemy musieli żyć bez Google Maps czy Google Earth. Znikną dane zapisane na dysku, w zakładkach w googlowskiej wyszukiwarce chrome.

Jeśli decyzja zapadła i wiemy jak usunąć konto Google z telefonu i swojego życia warto jeszcze upewnić się, czy w ważnych miejscach, na przykład w internetowym nie korzystamy z poczty Google, czyli gmaila. Przed skasowaniem Google należy podać w banku nowy adres mejlowy.

Jak bezpiecznie usunąć konto Google z telefonu lub innego urządzenia

Czynność usuwania konta Google jest bardzo prosta. Aby skasować usługę należy najpierw zabezpieczyć wszystkie dane, na których nam zależy, na przykład skopiować książkę telefoniczną oraz zdjęcia, filmy i ważne dokumenty. Gdy to uczynimy można usuwać Google z telefonu. Po kolei należy wykonać następujące kroki:

  1. Otworzyć Google.
  2. W panelu użytkownika (prawa strona) otworzyć „Dane i personalizacja”.
  3. Wybrać sekcję „pobierz lub usuń swoje dane albo zaplanuj, co się ma z nimi stać”
  4. W wybranej sekcji wybrać „Usuń usługę lub swoje konto”
  5. Kliknąć „Usuń konto”.

 

W krótkim czasie po wykonaniu tych czynności możliwe jest odzyskanie danych i dostępu do konta. Jest to możliwe, ale dość trudne.

Jeśli ktoś jest posiadaczem więcej, niż jednego konta Google, to musi każde konto usuwać oddzielnie.

 

Usuwanie części usług Google

Czasem chcemy pozbyć się jednej czy kliku usług a nadal zachować konto w Google. W takim wypadku należy otworzyć daną usługę i w panelu znaleźć sekcje potrzebne do skasowania usługi.

Po skasowaniu usługi, na przykład poczty Google, dobrze jest wyczyścić ciasteczka i pamięć podręczną przeglądarki.