Jak wybrać uniwersalne firanki do pokoju?

Zakup firanek oraz zasłon powinien być dokładnie przemyślany, gdyż to właśnie one w bardzo dużej części decydują o tym, jak będzie wyglądać pomieszczenie. Nowoczesne, klasyczne, długie czy krótkie – firany mają wiele do zrobienia praktycznie w każdym pomieszczeniu.

Każdy z nas uwielbia przebywać we wnętrzach, które są starannie zaprojektowane i dobrze wykonane. Jeżeli do tego dodamy odpowiednie wyposażenie w postaci mebli, oświetlenia, dodatków i dekoracji to otrzymujemy pomieszczenie, które jest przyjemne zarówno dla ciała, jak i dla duszy. Jedną z ważnych dekoracji, która realnie przekłada się na wygląd pomieszczeń, funkcjonalność, komfort oraz ochronę prywatności są firany do pokoju. Na szczęście mamy tu pełną paletę możliwości, możemy wybrać firany gotowe oraz szyte na wymiar. Klasyczne, nowoczesne, białe, kolorowe, wzorzyste lub pełne. Szeroki wybór firan jest na stronie https://alena-firany.pl/firany-do-pokoju.html

Najważniejsze indywidualne potrzeby

W zależności od tego, z jakim pomieszczeniem mamy do czynienia warto inwestować w firany, które są bardzo dobrej jakości, uszyte z najlepszych jakościowo materiałów, które nie rozciągają się pod wpływem własnego ciężaru, są odporne na rozrywanie, utratę oryginalnego koloru, wyblaknięcie, zaciąganie. Im lepsze firany pokojowe wybierzemy, tym możemy mieć większą pewność, że spełnią one swoją rolę przez dłuższy czas.

Ważny rodzaj pomieszczenia

Wybierając uniwersalne firanki pokojowe warto pamiętać o tym, z jakim pomieszczeniem mamy do czynienia. Należy brać pod uwagę:

– wielkość pokoju, jego kształt,
– przeznaczenie pokoju,
– wyposażenie,
– intensywność użytkowania,
– obecność drzwi balkonowych,
– obecność grzejników, sztukaterii.

Wszystko to ma ogromne znaczenie. Wyobraźmy sobie sytuację, w której w pomieszczeniu mamy drogie, piękne grzejniki stalowe żeberkowe i zasłaniamy je grubymi firanami i zasłonami. To sytuacja niekomfortowa. Również montaż długich firan w miejscu, gdzie są intensywnie użytkowane drzwi balkonowe jest błędem. Tu sprawdzą się firanki krótkie, a w niektórych przypadkach – całkowita rezygnacja z nich. Również warto zróżnicować firany mając na uwadze salon, sypialnię czy jadalnię, a np. kuchnię czy pokój dziecka.

Uniwersalne firany, czy są takie?

Można zaryzykować stwierdzenie, że najbardziej uniwersalnymi firanami są firanki pokojowe w kolorze białym. Dlaczego? Warto pomyśleć o tym, że niezależnie od długości, szerokości, wzornictwa czy dekoracji biel jest po prostu kolorem ponadczasowym, kojarzącym się z czystością, nowością, łatwością aranżacji, łatwością dopasowania poszczególnych, innych dekoracji. Dzięki białym firankom można również w prosty sposób kupić i dopasować zasłony, które będą dobrze chronić prywatność oraz sprawią, że wnętrze nie będzie zbyt mocno nagrzewane. Białe firany spokojnie znajdą również zastosowanie w każdym  pomieszczeniu, niezależnie od tego, czy jest aranżowane na styl klasyczny czy nowoczesny.