Jaki żel oczyszczający do twarzy wybrać?

Wieloetapowa pielęgnacja to klucz do zdrowej i ładnie wyglądającej cery. By dbać o skórę, wcale nie potrzebujemy torby pełnej kosmetyków – wystarczy zaledwie kilka zaufanych produktów. Wśród nich zdecydowanie powinien się znaleźć żel oczyszczający do twarzy. Czym się kierować w jego wyborze?

Żel oczyszczający do twarzy – kiedy używać?

Bez względu na rodzaj cery, żelu oczyszczającego powinniśmy używać dwa razy dziennie. Wieczorną pielęgnację należy rozpocząć od dokładnego demakijażu – warto się upewnić, czy na pewno usunęliśmy resztki tuszu do rzęs i czy prawidłowo usunęliśmy podkład, szczególnie na linii włosów. Żel pozwoli nam zmyć resztkę kosmetyków oraz oczyścić skórę z wszelkich zanieczyszczeń, które mogły się na niej nagromadzić w ciągu dnia.

Poranek również najlepiej rozpocząć właśnie od żelu oczyszczającego. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nocą nie mamy styczności z niepożądanymi substancjami, jednak bakterie mogą znajdować się również na naszej pościeli. Dlatego umycie twarzy to wstęp do dalszych kroków pielęgnacyjnych.

Jak wybrać żel oczyszczający do twarzy?

Jeśli chcemy kupić żel oczyszczający do twarzy, który będzie w pełni dostosowany do naszych potrzeb, powinniśmy przede wszystkim dopasować kosmetyk do typu naszej cery. Dlatego też najlepiej kierować się poniższymi kryteriami:

  • skóra sucha – tutaj potrzebny jest produkt z właściwościami nawilżającymi, dlatego warto wypatrywać takich składników, jak kwas hialuronowy czy gliceryna;
  • skóra mieszana, tłusta, ze skłonnością do trądziku – w tym przypadku powinniśmy zadbać o dogłębne oczyszczenie, co pozwoli na zniwelowanie zmian skórnych oraz usunięcie nadmiaru sebum. Jednocześnie należy unikać żeli, które mogą nadmiernie wysuszać cerę;
  • skóra wrażliwa – żel oczyszczający powinien być oparty na łagodnych składnikach, które posiadają kojące działanie.

Korzystając z żelu, pamiętajmy o tym, by po umyciu twarzy dokładnie zmyć go przy pomocy letniej wody. Później możemy dodatkowo oczyścić skórę tonikiem, a następnie nałożyć ulubiony krem na noc lub na dzień.