Top 5 fryzur, poprzez które pokażesz swoją pewność siebie

Chcesz uchodzić za pewnego siebie faceta, który wie, czego chce? Możesz pokazać to poprzez swoją stylizację, a dokładnie fryzurę. Są takie, które są modne, wygodne, a jednocześnie zwracają na siebie uwagę. Poznaj zatem nasze zestawienie top 5 fryzur, poprzez, które pokażesz swoją pewność siebie.

Top 1: Undercut, czyli fryzura wygodna i efektowna

Na pewno świetnym wyborem może być undercut. To niezwykle wygodna fryzura, bowiem nie wymaga długiego układania. Włosy są bowiem ścięte w taki sposób, że same się układają. To fryzura doskonała dla mężczyzn, którzy mają dość gęste włosy. W tym przypadku włosy są mocno skrócone aż do linii skroni, a góra tworzy swoistą czapeczkę, częściowo zasłaniającą mocne cięcie. Dłuższą górę, która ma od ok 10 cm długości można układać do tyłu, ale w taki sposób by nadać włosom objętość. Tutaj sprawdzi się prestyler i pomada do stylizacji męskich włosów. Mocny chwyt zapewni długotrwały efekt. Tak przystrzyżone włosy możesz nawet ułożyć w klasyczny, punkowy czub.

Top 2: Pompadour dla mężczyzn, którzy lubią klasyczny styl

Jeśli zamiast nowoczesnego cięcia preferujesz klasykę, to dobrym wyborem dla Ciebie będzie pompadour. To kolejna fryzura, która wymaga gęstej grzywy, choć włosy niekoniecznie muszą być grube. W tym przypadku włosy są dłuższe na całej głowie jednak najdłuższe w środkowej części. W związku z tym można bez problemu stworzyć fryzurę a la Madame Pompadour. Włosy są cieniowane, od dołu są krótsze, a góra jest najdłuższa. Ułożenie pompadoura wymaga użycia okrągłej szczotki i prestylera. Ten ostatni nakłada się na wilgotne włosy, po czym przy użyciu szczotki nadaje się fryzurze pożądany kształt. Potem można już wykorzystać końcowy szlif, czyli rozgrzać w dłoniach pomadę do włosów i rozetrzeć nadając im trwałości.

Top 3: Messy hair dla wszystkich, którzy chcą pokazać swoją artystyczną naturę

Swoją pewność siebie możesz pokazać również wybierając fryzurę typu messy hair, która nazywana jest również bad hair day. Jest to fryzura na średniej długości włosach, zatem muszą być trochę zapuszczone. Fryzjer pracuje na różnych teksturach, tnie punktowo, tworząc pożądany kształt fryzury i nadając jej lekkość. Później oczywiście musisz stylizować ją samodzielnie. Nie powinno to nastręczać Ci wielu problemów. Aby uzyskać dobry efekt użyj po myciu włosów odżywki bez spłukiwania. Następnie na wilgotne, wysuszone przy użyciu ręcznika włosy nałóż prestyler. Włosy przy użyciu pomady do włosów stylizuj od tyłu do przodu, nadając im pożądaną fakturę i artystyczny nieład. Wybierając takie cięcie i fryzurę możesz pokazać swoją nieco roztargnioną naturę.

Top 4: Slice back dla wielbicieli klasyki w stylu lat 20-tych

Kolejna propozycja dla pewnych siebie facetów to slice back. W tym przypadku włosy muszą być średnie długości. Istotne znaczenie ma nieco dłuższa grzywa, którą można zaczesać do tyłu. Jeszcze łatwiej taką fryzurę układa się gdy włosy w centralnej części na całej długości są dłuższe. Nie jest to fryzura skomplikowana do wykonania. Wystarczy rozgrzać w dłoniach pomadę do stylizacji męskich włosów, i nałożyć ją na włosy, zaczesując je do tyłu.

Top 5: Man bun, czyli męski kucyk

Nasza ostatnia propozycja jest dla mężczyzn z długimi lub półdługimi włosami. Włosy generalnie powinny mieć minimum 15 cm długości, by można było je związać gumką. Należy zebrać wszystkie włosy grzebieniem i zaczesać do góry. W tym przypadku włosy muszą być równo ścięte, by można było wykonać fryzurę z łatwością. Można je związać w kucyk albo na końcu zrobić koczek. To dwie wersje równie eleganckie i męskie w połączeniu z zarostem, który warto w przypadku takiej fryzury zapuścić. To na pewno jedna z tych fryzur, która wymaga sporej pewności siebie.

To tylko jedne z wielu propozycji fryzur dla pewnych siebie mężczyzn. Na pewno jedną z nich, którą warto wspomnieć jest także side swept. Fryzura, w przypadku której włosy są krótkie z tyłu i z boku, a z kolei góra jest długa i asymetryczna. W ten sposób powstaje grzywa, którą można zaczesywać na bok, podniesioną u nasady. Wśród naszych pięciu propozycji lub tej bonusowej na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.