Liga Mistrzów UEFA w telewizji – gdzie obejrzysz finałowe rozgrywki?

Jesteś fanem piłki nożnej? Z pewnością nie chcesz przegapić najbliższych meczów – sprawdź, gdzie możesz obejrzeć je w polskiej telewizji!

Najlepsze piłkarskie rozgrywki na świecie

Już sama nazwa wskazuje, że Liga Mistrzów to rozgrywki prestiżowe. Corocznie startują w nich najlepsze drużyny z całej Europy, które długo walczą o tę możliwość. Choć w ostatnich latach w tej elitarnej grupie próżno szukać polskich klubów, 32 najlepsze zespoły już we wrześniu rozpoczynają walkę o tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu. Finał rozgrywek ma miejsce w maju, a zwycięstwo w tym meczu to spełnienie marzeń każdego profesjonalnego piłkarza.

Sama nazwa może być nieco myląca, gdyż w Lidze Mistrzów grają nie tylko mistrzowie poszczególnych krajów – najlepsze ligi europejskie mogą wystawić więcej zespołów, z pewnością jednak nie wpływa to negatywnie na poziom pucharu. Liga Mistrzów to największe, najdroższe i najważniejsze klubowe rozgrywki piłkarskie. I choć biorą w nich udział tylko drużyny europejskie, to każdy mecz jest uważnie śledzony na całym świecie.

Nie ulega więc wątpliwości, że stacje telewizyjne walczą o prawo do transmitowania Ligi Mistrzów. Z reguły prawa te sprzedawane są na kilka lat, obecnie na terenie Polski licencję posiadają dwie stacje: telewizja Polsat oraz telewizja TVP. I to na ofercie tych dwóch programów należy się skupić, jeśli chcesz legalnie oglądać mecze najlepszych drużyn w Europie w swoim domu.

Liga Mistrzów w Polsacie i TVP

Podstawową platformą, na której możesz oglądać Ligę Mistrzów, jest Polsat. Mecze nie są jednak transmitowane w ramach ogólnodostępnych programów stacji, a jedynie w specjalnych pakietach, w skład których wchodzi kilka kanałów sportowych Polsatu. Choć więc wiąże się to z dodatkowymi opłatami, z pewnością warto zapoznać się z ofertą, gdyż telewizja Polsat pozwala w ten sposób na obejrzenie wszystkich meczów z tych rozgrywek. To prawdziwa gratka dla fanów piłki nożnej, dzięki czemu nie ominą cię żadne emocje.

Alternatywą jest publiczna telewizja. W TVP emitowane jest tylko jedno spotkanie z danej serii, dostęp do niego mają jednak wszyscy abonenci. Jest to zatem rozwiązanie ekonomiczne. Każdy kibic powinien samodzielnie rozważyć, co jest dla niego ważniejsze – pełny dostęp w większej kwocie czy jedynie określone mecze (w tym oczywiście finał) dostępne nawet w ramach telewizji naziemnej. Z pewnością nie ulega wątpliwości, że Liga Mistrzów to rozgrywki wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju, które nie bez powodu cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Obejrzyj najbliższy mecz i poczuj się niczym widz na stadionie dzięki doskonałej jakości obrazu i dźwięku telewizji na miarę XXI wieku.