Każdy z nas chce, aby jego dom był synonimem poczucia komfortu i bezpieczeństwa. Zależy nam na tym, aby urządzić go bardzo wygodnie i funkcjonalnie. Niemałe znaczenie odgrywa również wygląd i estetyka, dlatego w dużym stopniu sugerujemy się trendami mody i wybieramy takie meble oraz dodatki, które będą odzwierciedleniem naszych potrzeb oraz gustu. Dziś podpowiemy, jakie meble w stylu skandynawskim warto wybrać, jeżeli zależy nam na idealnym połączeniu wygody i estetyki. Zachęcamy do lektury!

 

Wygodnie w salonie

Nie ulega wątpliwości, że jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu jest pokój dzienny, w którym spędzamy najwięcej czasu z rodziną i naszymi gośćmi. Być może chcemy zaaranżować duży salon, który połączony jest z kuchnią i jadalnią, zgodnie z zasadami stylu skandynawskiego? Przyda się wtedy wydzielenie strefy wypoczynku i strefy, w której jemy posiłki. W miejscu, które przeznaczymy na relaks, powinny znaleźć się meble wypoczynkowe, które będą wykonane z dobrej jakości materiałów. Nie chcemy przecież, żeby szybko się zniszczyły. Wszystko oczywiście zależy od wielkości przestrzeni, którą chcemy zaaranżować. Najczęściej jednak sprawdzi się wygodna sofa lub okazały narożnik. Do takich komfortowych mebli należy również duży fotel z podłokietnikami i wygodnym oparciem. Trzeba pamiętać o tym, aby w głównej mierze sugerować się jakością materiału. Nawet jeśli będziemy bardzo ostrożni to na pewno nie unikniemy zabrudzeń, dlatego dobrze jest wybierać meble, które będą łatwe w utrzymaniu czystości. Ważna jest dla nas również kolorystyka. Większość osób zwraca uwagę na barwy jasne i neutralne, które dobrze wpisują się w styl skandynawski. Co warto ustalić przed zakupem? Oto podpowiedzi:

  • budżet, jaki chcemy przeznaczyć na meble;
  • rozmiar mebli i ich jakość;
  • na jakich funkcjonalnościach nam zależy (funkcja spania, pojemnik na pościel itp.).

 

Wypoczynek na miarę potrzeb

Niezależnie od tego czy cenimy sobie nowoczesny minimalizm, styl skandynawski czy raczej jesteśmy tradycjonalistami i lubimy dodatki w stylu retro, z pewnością znajdziemy w sklepach internetowych do swojego domu to, co będzie idealnym dopełnieniem jego charakteru. Chcemy, aby wszystkie elementy świetnie ze sobą korespondowały, dlatego nie zadowalamy się tym, co zwykłe i tendencyjne. Chcemy tworzyć wnętrza nieprzeciętne, w których będziemy czuć się świetnie. Bardzo istotne jest całość kompozycji, dlatego wszystkie dodatki w stylu skandynawskim, takie jak łapacze snów, doniczki skandynawskie, klepsydry, koce, poduszki, wazony idealnie współgrają z meblami i pozostałymi elementami wystroju. W mieszkaniu w stylu skandynawskim nie ma bowiem miejsca na przypadkowość, nielogiczność. Wszystko jest idealnie skompletowane i dobrane. 

Meble wypoczynkowe to ważny zakup, dzięki któremu możemy poczuć się w swoim domu naprawdę swobodnie. Pozwolą nam spędzać czas dokładnie tak, jak lubimy. Warto zastanowić się, czy potrzebujemy sofy rozkładanej z funkcją spania. To bardzo praktyczne. Dobra kanapa to niezastąpiony towarzysz, kiedy chcemy oddać się lekturze lub obejrzeć film. Dużą popularnością cieszą się modele z wielkimi poduchami, które wprost zapraszają do odpoczynku. 

Kiedy znajdziemy jakość, która sprosta naszym oczekiwaniom, z pewnością będziemy zadowoleni.