iPhone SE – dlaczego warto się nim zainteresować?

W 2020 roku swoją premierę miał jeden z najbardziej zaskakujących telefonów ostatnich lat. Nowy iPhone, oznaczony symbolem SE, okazał się nie tylko bardzo wydajny, ale też przystępny cenowo. Szybko stał się hitem sprzedażowym. Sprawdź, dlaczego warto się nim zainteresować.

iPhone SE – już nie tylko półka premium

Cena iPhone’a SE sprawia, że ten smartfon jest obiektem westchnień nie tylko wymagających użytkowników, ale również przeciętnego Kowalskiego. W podobnej cenie bowiem możemy kupić telefony produkowane w Korei Południowej lub w Chinach, jednak Apple ma w rękawie kilka atutów.

Układ

Często telefony budżetowe zawdzięczają swoją cenę kiepskim podzespołom, zwłaszcza procesorowi. iPhone SE (2020) na tym tle się wyróżnia. Urządzenie pracuje na podstawie najnowszego, sześciordzeniowego układu Apple A13 Bionic wykonanego w litografii 7 nm+. To prawdopodobnie najbardziej wydajny procesor mobilny wprowadzony kiedykolwiek do masowej produkcji. W tej konfiguracji 3 GB pamięci operacyjnej pozwala cieszyć się super szybkim telefonem.

System operacyjny

Zwolennicy iPhone’ów od dawna zwracają również uwagę na fakt, że system iOS znacznie przewyższa Androida – pod względem szybkości pracy oraz intuicyjności. iPhone SE jest 13. wersją natywnego systemu, w której wprowadzono ważne poprawki, takie jak:

  • nowy, wyrazisty, wygląd,
  • regulacja oświetlenia portretowego,
  • możliwość zaawansowanej edycji wideo,
  • szybsze odblokowywanie,
  • obsługa aplikacji AR.

 

Ładowanie bezprzewodowe

Choć Apple nie był pionierem tej technologii, ładowanie bezprzewodowe jest dziś funkcją, której poszukują nabywcy smartfonów ze średniej półki. Niestety nie wszystkie spełniają te wymagania, dlatego ładowanie bezprzewodowe w standardzie Qi to atut nowego iPhone’a. W nowoczesnym telefonie nie mogło też zabraknąć szybkiego ładowania klasycznego – 50% naładowania osiągniemy już w 30 minut.

Ekran

Na koniec trzeba wspomnieć o ekranie, ponieważ, paradoksalnie, pomimo niewielkich, jak na dzisiejsze standardy, wymiarów (przekątna 4,7 cala,  60.9 cm2 powierzchni) może być to atut tego telefonu. iPhone SE jest telefonem kompaktowym, który z łatwością zmieści się w kieszeni. Technologia Retina IPS LCD pozwala wyświetlić 16 milionów kolorów w maksymalnej rozdzielczości 750 x 1334 piksela. Jak na Apple przystało, jest to bardzo dobrze wykonany wyświetlacz ze wzmacnianego szkła, z powłoką oleofobową. Jeśli rozważasz kupno tego telefonu, sprawdź ofertę sieci Play.