Pilnie potrzebujesz dodatkowej gotówki, dlatego swoje kroki kierujesz w stronę banku? Zwróć uwagę przede wszystkim na kredyt gotówkowy bez zaświadczeń. To sposób na uniknięcie wielu niepotrzebnych formalności, co pozwala na skrócenie czasu oczekiwania na środki. Sprawdź, ile trzeba czekać na pieniądze.

Kredyt gotówkowy sam w sobie oznacza ograniczenie formalności. Można otrzymać go znacznie szybciej w porównaniu z kredytem samochodowym czy hipotecznym. Czas oczekiwania na pieniądze da się skrócić jeszcze bardziej – umożliwia to kredyt gotówkowy bez zaświadczeń.

Kredyt bez zaświadczeń, czyli jaki?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń to produkt finansowy, którego istotą jest uproszczenie formalności do niezbędnego. Kredytobiorca nie musi dostarczać dokumentów potwierdzających zatrudnienie i wysokość wynagrodzenia, które pobierane są od pracodawcy. W zamian wystarczy tylko spisane oświadczenie o dochodach – po to, aby na jego podstawie bank mógł oszacować zdolność kredytową.

Warto przy tym pamiętać, aby na oświadczeniu podać faktyczną kwotę wynagrodzenia. Zawyżenie dochodów może skutkować poważnymi konsekwencjami – łącznie z zarzutem próby wyłudzenia kredytu, za co grozi nawet kara więzienia.

Procedury kredytu gotówkowego bez zaświadczeń – ile trzeba czekać?

Uproszczenie formalności do niezbędnego minimum oznacza, że pieniądze wypłacane są znacznie szybciej w porównaniu do kredytów gotówkowych przyznawanych w oparciu o zaświadczenie o zarobkach. Dlaczego? Kredytobiorca nie musi czekać na wypisanie dokumentu przez pracodawcę, co pozwala skrócić czas oczekiwania nawet o kilka dni. Ma to szczególne znaczenie wówczas, gdy pieniądze potrzebne są w zasadzie „na już”.

Procedura ubiegania się o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń sprowadza się do zaledwie kilku kroków:

  • wypełnienia wniosku – łącznie z oświadczeniem o zarobkach
  • wysłania wniosku wraz z wymaganymi dokumentami
  • oczekiwania na decyzję kredytową.

W przypadku ubiegania się o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń i na stosunkowo niewielką kwotę bank wydaje decyzję w ciągu kilku godzin. Wypłata środków następuje natomiast jeszcze tego samego dnia – nawet w ciągu 15 minut od wydania decyzji pozytywnej.

Jak wybrać dobry kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Kredyt kredytowi nierówny – i to nie tylko w kontekście czasu oczekiwania na wypłatę środków. Aby wybrać rozsądnie, warto wziąć pod uwagę mnóstwo czynników, m.in.:

  • koszty finansowania – zwróć uwagę nie tylko na oprocentowanie, ale i koszty pozaodsetkowe
  • czas trwania finansowania – jeśli będzie dopasowany optymalnie, korzystna będzie też miesięczna rata
  • wymagane formalności – brak konieczności przedkładania zaświadczenia o dochodach skraca procedury i pozwala szybciej otrzymać potrzebne pieniądze.

Pamiętaj, aby dokładnie porównać dostępne oferty. Uwzględnij przy tym wiele kwestii – łącznie ze swoimi oczekiwaniami. W przypadku pilnej potrzeby finansowania nieoceniony może okazać się kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – idealny zarówno na nagłe, jak i te zaplanowane wydatki.