Serwis BMW – bo zadbany egzemplarz, to niezawodny przyjaciel każdego kierowcy!

BMW to marka, która niezaprzeczalnie cieszy się szczególnym zaufaniem kierowców. Jest ona nie tylko synonimem auta sportowego o świetnych osiągach, ale co najważniejsze, charakteryzuje się przy tym także niezawodnością i solidnością wykonania. Zadbane BMW, niezależnie od modelu, będzie służyło przez dekady. Nadal po drogach jeżdżą ponad 20-letnie egzemplarze, które odznaczają się nie tylko ponadczasową sylwetką, ale także świetnym stanem technicznym. Jak dbać o BMW i czy utrzymanie takiego auta jest kosztowne?

BMW – po prostu przyjemność z jazdy!

Niemieckie koncerny motoryzacyjne nie bez przyczyny osiągnęły taki sukces. Wśród nich marka BMW jest o tyle wyjątkowa, że zaczynała tak naprawdę od konstrukcji silników lotniczych. Następnie firma produkowała motocykle i do dziś jest jednym z cenionych liderów tej branży. Pierwsze samochody BMW pojawiły się dopiero w okolicach lat 30. XX wieku i od samego początku były to oczywiście samochody sportowe.

Dzisiaj wśród modeli samochodów BMW znajdziemy zarówno sedany, hatchbacky, czy kombi, jak i kabriolety czy SUV-y – w tym ekskluzywne limuzyny, sportowe roadstery czy wygodne, miejskie kompakty. Wszystkie serie samochodów BMW łączy jednak sportowe zacięcie, które widać nie tylko w charakterystycznym designie, ale także w sposobie ich prowadzenia.

Auta te słyną nie tylko z niezawodności i wysokie jakości wykonania, ale także z dostarczania kierowcom prawdziwej przyjemności prowadzenia samochodu, który jest dynamiczny, świetnie trzyma się drogi, a jego wnętrze praktycznie w każdym modelu BMW, jest co prawda proste, ale wykonane z dbałością o najmniejsze detale.

Eksploatacja samochodu marki BMW

Koszty utrzymania BMW zależą od konkretnego modelu oraz rodzaju silnika. Większość z flagowych i popularnych modeli wymaga nieco troski, która jednak odwdzięczy się niezawodnością w trasie. W nowszych samochodach BMW konstruktorom udaje się uzyskać coraz mniejsze spalanie. Jednak nie oszukujmy się, przy silnikach liczących często grubo ponad 150 KM spalanie może sięgać od ok. 7 do nawet kilkunastu litrów na 100 km.

Nie są to zatem auta zbyt ekonomiczne pod względem spalania. Chyba że zdecydujemy się na wersje z silnikiem diesla lub na model BMW o mniejszej mocy np. jakiś model z Serii I o mocy 114 KM i pojemności 1,4 cm3. Oczywiście do wyboru mamy jeszcze auta z napędem hybrydowym np. BMW 225xe czy elektrycznym np. BMW i3, które są niezwykle ekonomiczne.

Serwisowanie BMW

Ceny związane z serwisowaniem i wymianą elementów eksploatacyjnych, takich jak oleje, płyny i filtry są zróżnicowane i zależą tak naprawdę od tego, gdzie się je kupi i kto przeprowadzi serwis. Korzystając z oferty profesjonalnego serwisu BMW w Warszawie VCentrum, można dostać oryginalne części BMW i zamienniki nawet do 30 procent taniej! Przy czym zadbane i prawidłowo serwisowane BMW jest samochodem praktycznie bezawaryjnym. Dlatego lepiej przyłożyć się i robić terminowe wymiany i przeglądy gwarancyjne czy pogwarancyjne.

Warto też zadbać o to, aby były one realizowane przez wyspecjalizowane serwisy, które dysponują profesjonalnymi urządzeniami do kompleksowej diagnostyki samochodów BMW (BMW Online Service System). Żeby nie poprzestawać tylko na superlatywach, należałoby wspomnieć o tym, że jedną z największych słabości, zwłaszcza w starszych modelach BMW, jest korozja. Na szczęście można sobie z nią łatwo poradzić poprzez zabiegi auto detailingu, które zapewniają karoserii zdrowy i piękny wygląd.

Artykuł powstał w nawiązaniu do https://www.vcentrum.pl/serwis-bmw/ – profesjonalny Serwis BMW!